41 Bieszczadzki Wyścig Górski

trasa

W sobotni dzień (9.05.2014) mimo dołujących prognoz pogoda dopisała nam w Bieszczadach prawie przez cały dzień. Trasa z jaką zmierzyć mieli się zawodnicy wiodła przez serpentyny, a jej długość to prawie 5 km. Już na samym początku, przejazd treningowy nie odbył się bez komplikacji. Na drogę z jednego z aut, wyciekał olej. Na szczęście szybko olej udało się zatrzeć na drodze i nie sprawiał on zagrożenia. Cała reszta 41 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego przeszła płynnie.

Przed samym końcem, gdy pozostało około 10 samochodów niebo spowiły czarne chmury i zaczęło padać. Z powodu trudnych warunków, pozostali zawodnicy zdecydowali się nie wyjeżdżać już ze względów bezpieczeństwa.

Sobotni wyścig wygrał słowacki kierowca Josef Beres w Lancerze Evo 3 grupy E1. Gratulujemy!

Przestrzegamy na przyszłość przed nieodpowiedzialnym i głupim wręcz zachowaniem niektórych osób, którzy narażali siebie i zaburzali harmonogram wyścigu wchodząc na drogę, wychylając się poza barierkę, czy nawet kładąc się na drodze aby złapać dobre ujęcie! Przez takie zachowanie służby porządkowe przerywały start kolejnych zawodników.

Share Button